با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

چهارحقیقتی که بهتراست درمورد معامله گری پرایس اکشن بدانید – قسمت دوم (آخر)

نویسنده: نایل فولر

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ترجمه و نشر: price-action.ir

مطالعه قسمت اول

3- حرکت قیمت فقط مربوط به " کندل ها " نيست.

بسیاری از معامله گران تازه کار پرایس اکشن، گرفتار درک شمع های تك به تك و الگوهای شمعی می شوند و توجه کافی به این ندارند که نمودار را از چپ به راست بخوانند؛ به همین سادگی. معامله گری پرایس اکشن فراتر از « فقط خواندن کندل ها » است و شما باید بیاموزید که احساسات جمعی شرکت کنندگان بازار را " حس كنيد ".

به عبارت دیگر، باید بیاموزید تا تفسير كنيد که شرايط كلی بازار چیست و یاد بگیرید که سيگنال های حرکت قیمت را در متن ساختار زیربنایی بازار معامله کنید. داشتن تصویری بزرگ تر از آنچه که بازار در حال انجام آن است به شما کمک خواهد كرد تا برنامه حمله خود را برای چگونگی معامله كردن تان فرموله کنید. به همین دلیل است که به اعضای خودم تأکید میکنم تا روی نمودارهای تایم فریم بالاتر متمركز شوند، به ویژه نمودار تایم فریم روزانه. اگر تمرکز شما روی نمودار پنج یا پانزده دقیقه ای است، باید بدانید که تصویر بزرگتری از بازار را از چشم اندازی از آنچه که روند غالب بازار است از دست خواهيد داد. به همین دلیل است که این تایم فریم های پایین در پی از بین بردن پول معامله گران هستند...

شما می خواهید آنسوی حرکت های بزرگ بازار را هم داشته باشید چون از این راه است که می دانید چطور پول های بیشتر در بازار به دست می آیند، و بدانید که این پول بزرگ با در اختیار گرفتن ده پيپ در اینجا یا آنجا بطور روزانه روی نمودارهای پنج دقیقه ای به دست نمی آید، و لازم به ذکر نیست که سعی در انجام چنین کاری یعنی دیوانگی.

4 - هیچ چیزی مثل معامله گری شهامت شما را محک نمی زند.

یک چیزی را در مورد معامله گری به شما قول می دهم. اگر موفق شويد یک معامله گر با سود مستمر شوید، نه تنها استقلال مالی خود را دارید و در موقعیتی خواهید بود که زمان خود را مدیریت كرده و هرآنچه خواسته تان باشد را انجام خواهيد داد، بلکه فردی بینهایت منظم و از نظر ذهنی سخت و محكم خواهید بود. حتی میتوان گفت که یک « معامله گر موفق شدن » از شما نسخه بهتری خواهد ساخت. معامله گری به شهامت بسيار زیادی نیاز دارد.

آیا آماده مثبت و خوش بين ماندن در رویارویی با ضررهی پی درپی هستید؟ رشته ای از این باخت ها خواهید داشت حتی اگر معامله گر سومندی باشید، پس به فرار از آنها فکر نکنید. بهترین معامله گران جهان هم باخت هایی داشته اند ولی آیا فکر می کنید این باخت ها احساسات آنها و نظام ذهنی معامله گری شان را بیش از حد متأثر می کند؟ خیر، البته که خیر، و این همان شاخصه معین كننده ای است که آنها را از انبوه بازندگان جدا می کند. این توانایی منضبط، صبور و خوشبین ماندن در رویارویی با فلاكتی است که معامله گران را به پله های بالاتری که همه ما درباره ده درصد از معامله گران موفق شنيده ايم سوق می دهد.

شما همیشه رشته ای از معاملات برنده و بازنده در طول معامله خواهید داشت، پس اگر تماما روی معاملات بازنده تان تمرکز كنيد گرفتار چرخه ای از منفی نگری و عادت های معاملاتی ضعیف خواهید شد. موفقیت معاملاتی نتیجه مستقیم پیگیری برنامه و مثبت نگری/خوش بينی در مواجهه با باخت هاست. این موفقیت همچنین پیامد همیشه راضی نبودن و خطر کردن روی پول پس از بردهای معاملاتی است. از این رو، ما همچنین می توانیم بردهای معاملاتی را نوع دیگری از سختی و فلاكت در نظر بگيريم که شما باید شهامت غلبه بر آنها را داشته باشید.

با این اوصاف، همانطور که متوجه شدید، معامله آزمونی نهایی برای قدرت ذهنی و شهامت شماست. شما نمی توانید از هر باخت خود بشدت افسرده و یا از هر برد خود بسیار هیجان زده شوید. همچنین ضروری است که به خاطر داشته باشید تکرار باخت بدین معنی نیست که " مشکلی برای پرایس اکشن پیش آمده است ". این فقط بدان معناست که معاملات اشتباهی را انتخاب کرده اید که بخشی از توزيع تصادفی از برتری شماست، و یا اینکه شما معاملات بيش از حد داشته و از روش معاملاتی خود منحرف شده اید.

اگر نتوانید احساسات ناشی از نوسانات برد و باختی را که طبعا پیش می آیند را کنترل کنید، باعث می شود تا خودتان را مورد خطاب قرار داده و بپرسید « داری چه میکنی؟ » و نيز خود را درباره روشی كه با آن معامله می كنيد زير سوال ببريد. این آن چیزی است که باید آگاهانه تلاش کنیم تا از بین ببريم و بدانیم که اين روال روندی با " جريان " تكاملی به حساب می آید. ما در مقام انسان و معامله گر، متمايل به تمركز بر روی افکار بد بینانه هستيم... در رویارویی با این احساسات لازم است سعی کنیم خوش بین باشیم حتی اگر سخت باشد. تفكر كنيد يا بخودتان بپردازيد، هرکاری كه لازم است تا خوش بين باقی مانده و به طرح معاملاتی خودتان متعهد باقی بمانيد را انجام دهيد. چرا که وقتی تردید به دلتان راه می دهید، مرگ شما در این حرفه رقم خواهد خورد.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي