با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

4 روش ساده برای کسب سود و رشد حساب معاملاتی در بازار
نویسنده : نایل فولر
گردآوری : احمدرضا جبل عاملی
ترجمه و نشر : price-action.ir

کسب سود و رشد حساب معاملاتی چیزی است که برای معامله گران تازه کار امری دو سویه می باشد. بخش جالب این کار این است که بسیاری از معامله گران دلشان می خواهد تا سخت گیرانه تر از آنچه که لازم است حساب خود را رشد دهند. بسیاری از این دشواری های خودساخته با توجه به این حقیقت است که تلاش برای تبدیل یک حساب معاملاتی کوچک به حساب بزرگی که خوش حالشان کند چیزی است که برای بسیاری از معامله گران  دربردارنده نوع دقیقی از رفتار معامله گری است که نتیجه اش ضرر کردن می شود. شما چطور می توانید این تناقض ذاتی را میان علاقه به رشد دادن حساب معاملاتی و موانعی جهت موفقیت در معامله گری دراز مدت که این آرزو و خواست آن را رودرروی شما قرار می دهد، با هم تطبیق دهید؟


1 - لوریج ( اهرم ) روی حسابتان را بیش از حد زیاد نکنید
بالا بردن بیش از حد لوریج ( اهرم ) روی حساب خیلی خطرناک است و احتمالا تنها دلیل بزرگی است که معامله گران بازار ارز در بازار پولشان را از دست می دهند. اگر بخواهید به اندازه کافی در بازار دوام بیاورید تا حساب معامله گری خود را پر از سود کنید  باید استراتژی مدیریت سرمایه خود را درک کرده و به طور مؤثر آن را در بازار اجرا کنید. بسیاری از معامله گران به محض موفقیت در بازارها دچار اعتماد به نفس بیش از حد شده در نتیجه بیش از آنچه که توان تحمل ضرر در هر معامله را داشته باشند ریسک می کنند. گاهی این خطای معامله گری احساسی، بسیار احتمال دارد تا هجومی از خطاهای معامله گری را ببار آورد که به معنای واقعی حساب معامله گری شما را سریع تر از آنچه که فکرش را بکنید از بین ببرند. پیش از آنکه وارد هرگونه معامله واقعی شوید استراتژی مدیریت سرمایه خود را تعریف کنید؛ و ممکن است فقط بتوانید از این خطاهای معامله گری که در هر زمینه دیگری نیز وجود دارند خودداری کنید و حساب معامله گری خود  را هرچه سریع تر پر از سود سازید.


2 - از معاملات پی در پی ( آور ترید ) بپرهیزید.
پیش از اینکه وارد بازار شوید این پرسش را از خودتان بپرسید. چرا با این سیستم معاملاتی کار می کنم؟
ممکن است حتی درگیر یک اشتباه احساسی معامله گری دیگر شوید: معامله پی در پی ( آور ترید ). مضرات  و دلایل معامله پی در پی بسیار و گوناگون هستند؛ مهم ترین ضرر این است که تلاش های شما را جهت رشد حساب معاملاتی به تأخیر می اندازد و یکی ازبزرگترین دلایل معامله پی در پی احتمالا این است که فکر می کنید تاحدودی سریع تر از معامله در بازار با تناوب بالاتر، حساب معاملاتی خود را رشد خواهید داد.  واقعیت این است که معامله گرانی که به طور متوسط معاملات کمتری در سال انجام می دهند بیشتر از هم رده های خود سود به دست می آورند. بهتر است در صورت وجود شرایط منطقی معامله کنید، مانند یک پین بار تعریف شده خوب یا هر اصل پرایس اکشن  دیگر. اگر تنها به این خاطر معامله می کنید تا صرفا معامله کنید یا سریعتر پول به دست آورید، کاری می کنید تا افزایش ارزش حساب شما به تأخیر بیافتد.


3 - شروع به کسب سود کنید.
شاید اگر تازه کار باشید برای شما جالب باشد ولی از هر معامله گر بادرایتی در بازار این را بپرسید، احتمالا خواهد گفت که  آنها این اجازه را نخواهند داد تا بسیاری از معاملات سودآور آنها به ضرر مبدل شود. مقصر اصلی این رفتار، نداشتن پیش تعریفی از استراتژی خروج از معامله است، بسیاری از معامله گران تحلیل های تکنیکی خود را روی ورودشان با این دیدگاه آغاز می کنند « من بعد از اینکه وارد معامله شدم فکری برای خروجم از بازار می کنم...اول میخواهم بدانم این تحلیل چطور عمل می کند ». مشکل این دیدگاه این است که شما خود را برای یک خروج احساسی برنامه ریزی می کنید که لزوما به از دست دادن پولتان و یا سودی کمتر از آنچه فکر می کردید می انجامد. تنها راهی که به موفقیت شما در بازار می انجامد تعریفی درست از همه جنبه های فعالیت معامله گری شما پیش از ورود به معامله است؛ در غیر اینصورت این بازار است که شما را معامله می کند که این بدان معناست که به جای برنامه ریزی وتعیین نقشه راه پیش از شروع مبارزه، مجبور می شوید با احساسات خود در طول نبرد رقابت کنید که نتیجه اش از دست دادن پولتان می شود.


4 - برای معامله  گری در بازار ارز، برنامه ریزی کنید.
اولین کار برای دفاع در مقابل اشتباهات احساسی معامله گری، داشتن یک برنامه  موثر و مشخص برای معامله گری بازار است. به این برنامه همچون چسبی که هرچیزی را کنار هم نگه می دارد فکر کنید. بسیاری از معامله گران در عین آگاهی به سادگی این واقعیت را نادیده می گیرند که باید یک برنامه تعریف شده و مشخص برای معامله گری داشته باشند و یا  چنین جمله ای به خودشان می گویند « یک روزی بالاخره برنامه ریزی می کنم». ساده بگوییم؛ این، آن چیزی نیست که معامله گران موفق بازار حساب های معاملاتی خود را با آن رشد می دهند. برنامه معاملاتی شما را در مسیر منظمی نگه می دارد و کمکتان خواهد نمود تا از خطاهای پیشین بیاموزید. این برنامه ریزی، بهتر است به عنوان یک سند ثابت و بدون پویایی در نظر گرفته نشود بلکه یک ابزار قابل محاسبه همه گیر باشد که شما بتوانید با آن احساسات خود و در نتیجه بازار را رهبری کنید. یک برنامه مؤثر معامله گری نیاز به عمق یا پیچیدگی دارد. ممکن است به سادگی یک راهنمای سریع  و یا فهرستی از چیزهایی که پیش از ورود یا خروج از معامله در جست و جویش هستید، باشد. نکته برنامه معامله گری این است که لازم است تا شما با بازار همچون یک کسب و کار و تجارت  برخورد کنید و نه همچون یک سفر به کازینو، اگر برای داشتن یک برنامه معاملاتی مؤثر تلاش کنید طبعا به بازار همچون معامله نگاه خواهید کرد که برد و باخت هایی دارد و وقتی آغاز به انجام این کار می کنید احتمالا می بینید که ارزش حساب معاملاتی شما بطور ثابتی بیشتر می شود.

نایل فولر

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي