با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)

اهمیت استراتژی خروج – قسمت اول

نویسنده: لنس بگز

مترجم: طه صادقی

گردآوری: احمدرضا جبل عاملی

ناشر: price-action.ir

امروز صبح با معامله گر دیگری در حال صحبت درباره چگونگی خروج از معاملات بودم، و فکر کردم شاید زمان آن باشد که درک خودم از " اصول " استراتژی خروج از معامله و مدیریت خروج را به اشتراک بگذارم.

استراتژی خروج از معامله بخشی از پروسه معامله گری است که در مقایسه با بخش های دیگر، توجه بسیار کمتری را معطوف خود می کند. به هر فروم معامله گری بازار بورس و تبادلات ارزی که بروید مطالبی را خواهید یافت که مرتبا درباره آخرین روش های نقطه ورود صحبت می کنند، اما مطالب بسیار کمی را مشاهده خواهید کرد که بحث هوشمندانه ای بر سر خروج از معامله داشته باشند.

باور من بر این است که موفقیت شما ارتباط بیشتری با چگونگی خروجتان از معامله دارد، تا اینکه با ورود شما به معامله.

حال، در بحث مدیریت ریسک و مدیریت معامله، قرار نیست کاربرد استراتژی های مدیریت ریسکِ تعریف شده را در نظر بگیریم. من بر این باورم که استراتژی خروج از معامله و مدیریت خروج تکنیک های فوق العاده ای برای مدیریت ریسک در روش های معامله گری سوئینگ ها یا معامله گری بر اساس روش های دیگر هستند، و این احتمالا موضوعی برای مقالات یا ویدیوهای آتی می باشد.

اکنون، بیایید قراردادن استاندارد حد ضرر و مدیریت ریسک را بررسی کنیم.

خب، بهترین انتخاب کدام است؟

  • آیا باید حد ضرر تنگ را بکار ببریم تا هرگونه ضرر را به سرعت کاهش دهیم، یا حد ضرری بزرگ را در نظر بگیریم تا مقداری فضای حرکت به قیمت بدهیم؟

  • چطور حد ضرر را به سرعت به نقطه ورود تغییر دهیم؟
  • آیا باید هدفی برای حد سود قرار دهیم، یا باید به حد سود اجازه گسترش دهیم، و شاید جابجا کردن حد ضرر درست پشت سر قیمت را نیز انجام دهیم؟

بیایید به چند مثال نموداری نگاهی بیاندازیم، نمودار GBP/USD در تایم فریم 5 دقیقه. توجه داشته باشید که اصول برای هر بازار و هر تایم فریمی یکسان هستند.

در شکل شماره 1 ، بیایید فرض کنیم ستاپ ما عبور یک میانگین متحرک از روی میانگین متحرک دیگر است، و ما با باز شدن یک کندل پس از اولین کندل صعودی وارد معامله خرید (Long) می شویم. نقطه ورود با قیمت 1.9727 مشخص شده است. در صورت قراردادن حد ضرر تنگ، شاید در جایی که با S/L 1 مشخص شده است گذاشته شود، درست زیر کندل صعودی. در صورت گذاشتن حد ضرر بزرگ، شاید آن را در جایی قرار بدهیم که با S/L 2 مشخص شده است، زیر آخرین سوینگ پایین (Swing Low)، و سطح قیمتی 1.9700. آیا این معامله ای مناسب و خوب است؟ خب، واقعا سود و ضرر ما وابسته به این است که چگونه معامله خودمان را مدیریت کرده و کجا از معامله خارج شویم.

اگر در سطح 1.9750 که با A مشخص شده است با سود خارج شویم، با عنایت به انتظار برای یک توقف موقتی در آن سطح قیمتی رند، پس معامله خوبی را انجام داده ایم. اگر حد ضرر را در رالی اولیه از S/L 1 یا S/L 2 تا نقطه ورود جابجا کنیم، و در موقعیت B از معامله خارجمان کنند، پس حدس می زنم که این نیز معامله خوبی بوده است، اگرچه سودی نکرده باشیم تا بعنوان نتیجه مثبتی از کارمان نشان دهیم. اگر حد ضرر را تا نقطه ورود جابجا نکرده باشیم، فرصت دیگری در موقعیت C برای خروج در سطح قیمتی 1.9750 وقتی قیمت برای دومین نوبت در آنجا متوقف شد در اختیار داریم. دوباره، یک نقطه خروج مناسب در دیدرس است. اگر به این دلیل که به گوشمان خورده است که بهترین کار همیشه اجازه دادن به گسترش سود و جابجا کردن حد ضرر به زیر سوینگ های پایین در تعقیب معامله همزمان با افزایش سود است، این موقعیت را نیز استفاده نکردیم، سپس شاید در حالیکه قیمت کف B را می شکند در نقطه D در ازای چند پیپ زیان بازار ما را از معامله خارج کند. این هرگز نتیجه ای عالی نیست، اما حداقل زیان آن کوچک است. مطمئنا بهتر از ضرر بزرگتر (پس از مدتی در سود بودن معامله) است یعنی وقتی اتفاق می افتد که در نقطه E در حالیکه قیمت به S/L 1 یا در نقطه F در حالیکه قیمت به S/L 2 برخورد می کند بازار ما را از معامله خارج می کند.

و البته در این مورد اگر شما بدون ترس عمل کرده و اقدام به خروج در S/L 2 نکرده باشید، و با امید، آرزو و دعا برای اینکه بازار برگردد در معامله باقی مانده باشید، از آنجایی که انتشار یک خبر اقتصادی بازار را در جهت دلخواهتان برگردانده تا در جهت سودهای بزرگی به نفع شما حرکت کند به حد سود خود رسیده اید. بازار در واقع کمی به بالاتر از این قیمت ها حرکت کرده است.

مدیریت ریسک و مدیریت معامله

پس بهترین تکنیک حد ضرر در این مورد چیست؟ مطمئنا در اینجا روش قماربازی ( معامله بدون تعیین حد ضرر ) اما هیچ معامله گر واقعی و حرفه ای وجود ندارد که این روش را روشی معتبر در نظر بگیرد. بازار به راحتی می تواند با سرعت در جهت مخالف مورد انتظارحرکت کند، و احتمالا برای معامله بعدی معامله گر تازه کار روش بدون حدضرر ( قماربازی ) را انجام خواهد داد که این در نهایت منجر به ضرری سهمگین و عظیم در معامله گری او خواهد شد. برای آنهایی که علاقه مند به موضوع مدیریت ریسک و مدیریت معامله هستند، کسب سود در هدفی از پیش تعیین شده (در این مورد سطح قیمتی 1.9750 در نقطه A) مشخصا بهترین نتیجه بوده است. جابجایی حد ضرر در جهت معامله جواب نداد. و حد ضرر تنگ تر، در این مورد S/L 1 بطور واضحی بهتر از حد ضرر بزرگتر در S/L 2 در حداقل سازی ضرر ما هنگام عدم موفقیت بازار در صعود بود.

مطالعه قسمت دوم

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي