با عرض پوزش در حال بروز رسانی و ارتقاع عملکرد و ظاهر وبسایت میباشم در این حال ممکن است در عملکرد وبسایت مشکلاتی باشد . از صبوری شما سپاسگذاریم

 دریک نگاه

ما با ترجمه کتب و مقالات بروز بین المللی که از غنی ترین و پرفروش ترین کتب و مقالات معتبر آمریکا و اروپا می باشند سعی بر جبران خلاء منابع و آموزش استاندارد برای هموطنان عزیز داریم.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)

حد ضرر - بزرگترين مشكل من
نویسنده: لنس بگز
گردآوری: احمدرضا جبل عاملی
ترجمه و نشر: price-action.ir
يكی از رايج ترين سوالاتی كه در ايميل ها دريافت می كنم مربوط به مشكلات پایبند ماندن به حد ضرر است.
بعضی معامله گران هرگز حد ضرری برای معاملاتشان قرار نمی دهند و به خودشان قول می دهند وقتی قيمت به سطح مشخصی رسيد از معامله خارج خواهند شد. البته، هنگامی كه قيمت به آن سطح مي رسد دلايل زيادی وجود دارد كه چرا آنها بايد فقط كمی بيشتر در آن معامله بمانند. اگر به معامله كمی اجازه حركت بيشتر بدهند مطمئنا به ناحيه سود باز خواهد گشت.
معامله گران ديگر مشكلی با قرار دادن حدضرر ندارند ولی آنها به دلايلی، تصميم به حذف حد ضررهای خود از بازار پيش از برخورد به هدف می گيرند.
خب، من ايميل ديگری دريافت كردم - "...متعهد ماندن به حد ضررها بزرگترين مشكل و شعف من است، توصيه ای در اين مورد داريد؟ "


اين سوال خاص از سوی كسی ارسال شده است كه می گويد تقريبا در معامله گری تازه وارد هستند، بنابراين من فكر ميكنم اين عالی است كه آنها اين مشكلشان را به اين زودی و در ابتدای راهشان تشخيص داده اند. بسيار عالی. اما اين سوال مهمی است و چنين سوال رايجی، كه من حس كردم بايد پاسخ آن را با شما به اشتراك بگذاريم.
ابتدا به ساكن، مشكل در متعهد ماندن به حد ضررهايتان مطمئنا مشكلی رايج است - پس خيلي حس بدی درباره آن نداشته باشيد. اين بدان معنی است كه اين فقط مشكل شما نيست - ديگران هم از چنين مشكلاتی گذر كرده و بر آنها چيره شده اند. بنابراين دليلی وجود ندارد كه چرا شما هم نمی توانيد اين كار را انجام دهيد.


رها شدن از بند اين عادتِ بد مشكل است. معامله گران می گويند كه نياز به گذاشتن حد ضرر را درك می كنند - آنها خطر اينكه به معامله اجازه حركت بدهند را می فهمند - اما به دلايلی حتی اگر توجه كاملی به خروج در حد ضرر داشته باشند، هنوز هم به معامله اجازه ادامه حركت در ضرر را می دهند، يا با قرار ندادن هيچ حد ضرری يا با حذف حد ضرر به مجرد اينكه وارد بازار می شوند این خطا را تکرار می کنند.
منشا این مشکل کجاست؟ خب، من می توانم یک کتاب کامل درباره این موضوع بنویسم، اما اجازه دهید سعی کنیم که خلاصه آن را اینجا بنویسیم.


اساسا بر این باورم که مشکل از ترس است. نه تنها همراه با این معامله ترس از دست دادن بخش کوچکی از سرمایه اتفاق می افتد، بلکه ترسی عمیق تر در بطن تلاشتان برای معامله گری و زندگی تان بوقوع می پیوندد. شکست کامل برای معامله گر شدن برای شما چه معنی می دهد؟ از دست دادن کل سرمایه تان چه معنی برای شما می دهد؟ نظرتان درباره خودتان به چه معنی است؟ خانواده شما درباره تان چه فکری خواهد کرد؟ دوستانتان درباره شما چه فکری خواهند نمود؟
این چیزی است که شما در هر معامله همه آنها را به خطر می اندازید، زیرا هر ضرر کوچک بطور بالقوه یک قدم شما را به سمت شکست نهایی نزدیک تر می کند.


پس، حتی اگر یک فرد بطور منطقی نیاز برای حد ضررها را درک کرده، و یک حد ضرر را با توجه کامل به پیروی از طرح خودش قرار دهد، همچنانکه معامله به حد ضررشان نزدیک می شود تسلیم ترسی بزرگتر شده و آن را از بازار حذف می کنند. از همه این داستانها گذشته، طبیعت بازار " عدم قطعیت " است، پس قیمت قطعا می تواند از همینجا برگشته و دوباره وارد ناحیه سود گردد. و شما همیشه می توانید تحلیل تکنیکال دیگری بیابید که از تصمیم شما برای برداشتن حد ضرر حمایت می کند، و اینکه کمی بیشتر در معامله بمانید. و همیشه تحلیلگر دیگر یا نظرات خبری در کار خواهند بود که از تصمیمتان برای برداشتن حد ضرر حمایت کنند.
متاسفم اگر تمام این موارد غم انگیز به نظر می رسند، اما این واقعیت است و آنقدر تکرار خواهد شد تا یک نفر بیاموزد تصمیمات معامله گری خود را با وجود احساساتش مدیریت کند. ( توجه کنید که نگفتم احساساتش را " کنترل " کند. افراد بسیاری می گویند که شما نیاز به کنترل احساساتتان دارید، یا بدون احساسات معامله کنید. مزخرف است! شما انسان هستید و احساسات اتفاق خواهد افتاد، صرف نظر از اینکه شما چقدر بخواهید آنها را کنترل کنید. شما نمی توانید با قدرت اراده بطور یکنواخت بر آنها غلبه کنید. شما بیشتر به این نیاز دارید تا استراتژی هایی را بیابید که تصمیمات معاملاتی تان را با وجود این احساسات مدیریت کنید ).
بنابراین، راه زیر را پیش بگیرید:


1.    اعتماد کاملی به سیستم خودتان داشته باشید – از طریق بک تست و فوروارد تست به طوری مطمئن شوید که بدانید این روش با وجود تمام زیان های کوچک یک برتری در اختیار شما قرار می دهد. این تصمیمات این حقیقت را که زیان های کوچک بخشی از سیستم است را تقویت خواهد نمود، و نمی تواند در طولانی مدت به شما صدمه ای وارد آورد.


2.    نتایجی را که شما اجازه دادید حد ضررهای فعال شوند را با یکدیگر مقایسه کنید – تاریخچه معاملاتتان را بررسی کنید، و نتایجی را که بواسطه فعال شدن حد ضرر از معاملات خارج نشده اید را با یکدیگر مقایسه کنید. ابتدا به ساکن شما ممکن است متوجه شوید که بسیاری از آن احساسات بازگشته اند.  بر روی این کار کنید که پیش از از دست دادن همه سرمایه تان، از پسِ از دست دادن چه مقدار سرمایه بر می آیید و تحمل چه میزان ضرر را خواهید داشت. سپس تمام کاری که باید انجام دهید یافتن یک یا دو معامله است که قبل از رسیدن به این نقطه به سمت ضرر ادامه ندهد. این ذهنیت خطر اینکه اجازه دهد حد ضررتان فعال شود را تقویت می کند.


3. مطمئن شوید که همیشه در معاملاتتان که فعال هستند حدد ضرر گذاشته اید. اگر کارگزار شما اجازه گذاشتن حدد ضرر همراه با سفارش ورود نمی دهد، کارگزارتان را تغییر دهید. با وجود این حقیقت که هنوز بعضی از معامله گران به محض باز کردن معامله، حد ضرر آن را حذف می کنند، سخت تر حذف کردن حد ضرر، این است که ابتدا حد ضرر نگذارید. پس مطمدن شوید همیشه یک سفارش خروج (همان حد ضرر) درست در زمان ورود قرار می دهید.


4. مطمئن شوید که یک طرح معامله گری مستند، و مراحل مشخص ( برای مثال یک چک لیست ) برای ورود به معامله، مدیریت و خروج از معامله در کنار خود دارید. اطمینان حاصل کنید که هیچ موقعیتی در طرح معامله گری شما وجود نداشته باشد که اجازه برداشتن حد ضرر معامله تان را به شما بدهد. سپس همچنانکه طبق این مراحل معامله می کنید، مثل حالتی که دو نفر هستید عمل کنید ( در کنار من بمانید، میدانم در حال عجیب شدن است )  –  اول اینکه شما معامله گر هستید، و دوم اینکه شما مسئول شرکت معاملاتی تان هستید که علاقه مند واقعی مدیریت ریسک و پیروی از قوانین است. برای هر عملی که شما به عنوان یک معامله گر در ورود یا برداشتن یک سفارش، توقف موقت و ادامه شخصیت ریاست کسب و کار در بازار انجام می دهید – آیا از تصمیمی که کارمندان شما می گیرند راضی هستید، یا بر آن اعمال نفوذ خواهید کرد؟ اگر معامله گر درباره تصمیمی که در شرف گرفتن آن است تصمیم بگیرد او را اخراج می کنید؟ اغلب اوقات این برای غلبه بر مشکل کفایت می کند. با فرض اینکه شخصیت "رییس" یا "مربی مدیریت ریسک" به جنبه منطقی ما اجازه ادامه مسیر و تقویت نیاز به ضررهای کوچک کردن را می دهد.


5. یک ناظر با مسئولیت را بکار ببرید. مشکل خود را برای فردی مستقل از معامله گری تان، شاید همسرتان، شوهرتان یا یک دوست را انتخاب کرده، و بپرسید که آیا برای کمک به معامله گری از طریق مطمئن شدن از انطباق با طرح معامله گری تان راضی هستند؟ سپس، پس از هر معامله ( یا جلسه معاملاتی یا هفته )، هر کدام از معاملاتتان را به آنها نشان دهید. شواهدی دال بر قرار دادن حد ضرر در هنگام ورود به آنها نشان دهید که آن را تا زمان خروج نگاه داشته اید. در آوردن شکلی از تنبیه در صورتی که قوانین خود را شکستید – آن را به شکلی در آورید که واقعا از آن متنفر خواهید شد. اغلب اوقات متوجه می شویم که اگر کسی دیگر برای انجام آن وابسته به ما است، حفظ حد ضررها آسان تر است – ترس از در آغوش کشیدن خودمان ( پذیرش اشتباه ) از طریق نمایش انضباطی ضعیف می تواند اغلب برای رویارویی با ترسِ از زیان کافی بوده، و سفارش حد ضرر خود را حفظ کنید.
این مساله ای سخت است که بتوان بر آن چیره شد. اما از طریق اعتماد به استراتژی معاملاتی تان در سرتاسر تست، و از طریق اجرای همراه با انضباط طرح خودتان با همراهی رییس "نیمه گمشده" خودتان و شریک مسئولیت پذیر، شما می توانید بر این وضعیت غلبه نمایید. هرگز تسلیم نشوید.

telegram share

کارگزاری فارابی

جایزه پرایس اکشن

photo 2017 01 31 17 11 41

آموزش پرایس اکشن

بهترین بروکر 1

تلگرام رسمي